— Багато повітря та світла. Дитячу не варто перевантажувати меблями та килимами. Підлога - неслизька і підходить для постійних випробувань на міцність.
— Меблі: з екологічних матеріалів, без гострих кутів і частин, що виступають, щоб звести можливість травм до мінімуму, за розмірами відповідна віку дитини. Щоб не змінювати обстановку кожні два-три роки, віддайте перевагу меблям-трансформерам, які «зростають» разом з дитиною і спочатку спроектовані з урахуванням особливостей юного організму та ще незміцнілого хребта.
— Стіл (краще біля вікна), стілець, ліжко (або диван), шафа, кілька полиць або оригінальний блок із ящиками – решта простору має бути надана дитині для ігор та руху. До всіх полиць (крім найвищих) дитина повинна легко діставати сама.
— Освітлення: обов'язково основне джерело світла на стелі чи стінах та додаткове – над зоною столу (і ніяких люмінесцентних ламп). Найновіші розробки - це настільні лампи, виготовлені за LED (світлодіодною) технологією. Такі лампи повністю виключають мерехтіння, дають потужний та яскравий потік світла. Додаткові плюси – це практично необмежений ресурс роботи та мінімальне споживання енергії.
— Кольори та оздоблення – підбираються виключно з дитиною. Загальна порада – тони бажано вибирати спокійні, колір та малюнок шпалер залежать від бажання «клієнта», а затишок і завершеність кімнаті додадуть не вази та статуетки, а іграшки, книжки та улюблені картинки дитини.